Nowe quady dla uczestników obozów młodzieżowych ViaCamp

Opublikowano 2019-11-08 02:09:55Dążymy do perfekcji!

Podczas tegorocznych wakacji uczestnicy obozów młodzieżowych ViaCamp mieli okazję doświadczyć ekstremalnych przeżyć. Miało to związek z zakupem 3 fabrycznie nowych czterokołowców Can-Am Outlander 450 z 2019 roku. W ten sposób organizowane przez ViaCamp obozy quadowe zyskały jeszcze bardziej na jakości i profesjonalizmie prowadzonych zajęć. Wybór nasz skupiliśmy głównie na pojazdach przeznaczonych do jazdy offroadowej.

Zanim jednak przejdziemy dalej, zwróć uwagę na to, jak wybrać najlepszy obóz quadowy dla dziecka. Jest to niezmiernie ważne, aby pociecha wróciła z wakacji tylko z jednym pytaniem... czy za rok też pojadę?

Zwiększenie floty naszych czterokołowców wiązało się tylko z jedną myślą.. podnieść jakość oraz profesjonalizm prowadzonych zajęć na obozach quadowych organizowanych przez ViaCamp. Ta myśl popchnęła nas do zakupienia całkowicie nowych, niezastąpionych quadów Can-Am Outlander 450 z 2019 roku. Nie przypadkowo akurat postawiliśmy na ten typ maszyny. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie produkcji tego typu maszyn, BRP nie ma sobie równych. Atrakcyjny wygląd, ciekawe nowinki techniczne oraz jakość jaką zawierają w sobie, to tylko część tego, czym może pochwalić się ten model czterokołowca. Co jeszcze skusiło nas do nabycia czterokołowca marki BRP? Przede wszystkim łatwość w sterowaniu maszyną. Jest to niezaprzeczalnie ważne, aby uczestnicy obozów quadowych w szybkim tempie nabyli umiejętność prowadzenia pojazdem. To właśnie mechanizmy wspomagania kierownicy, jak i profesjonalne zawieszenie, które w skuteczny sposób radzi sobie z nierównościami przyczyniają się do tego, aby nauka jazdy na Can-Amie przebiegała znacznie szybciej. Pojazdy te idealnie radzą sobie w trudnych terenach leśnych, czy na mokrych i grząskich błotach.

Silnik marki Rotax, w który wyposażone są nasze quady można określić klasą samą w sobie. Aktualnie trudno znaleźć równie dobrego przeciwnika na rynku. Silniki Rotaxa gwarantują niezapomniane przeżycia w wymagającej oraz szybciej jeździe.
Jak jeździmy?

Fundamentalną zasadą na naszych obozach quadowych jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Jako odpowiedzialny organizator tego typu wypoczynku, głównie stawiamy na to, aby nasze pociechy spędziły go w pełni bezpiecznie. Dlatego właśnie przed wyruszeniem w niezapomniane wyprawy, pierwszy dzień obozowy uzupełniamy o manewry quadowe. Dopiero po przejściu testu zdolnościowego z jazdy na czterokołowcach, przypisujemy uczestników do odpowiednich grup.
Uczestników obozów quadowych dzielimy na trzy, następujące grupy:

Grupa I: uczestnik w pełni pokonuje wszelkie przeszkody, nie posiadając przy tym większych problemów. W bardzo dobrym stopniu radzi sobie nad panowaniem czterokołowca w każdym terenie. W trakcie jazdy quadem, pomoc osoby asekurującej (z kadry) nie jest wymagana.
Grupa II: uczestnik wykazuje problemy z pokonaniem pewnych utrudnień, natomiast w małym stopniu. Z reguły radzi sobie z unikaniem przeszkód i panowaniem nad czterokołowcem. W trakcie jazdy, pomoc osoby asekurującej jest w niektórych przypadkach wymagana.
Grupa III: uczestnik posiada problemy z pokonaniem przeszkód w dużym stopniu. Bardzo często nie radzi sobie z pokonaniem przeróżnych utrudnień na drodze oraz wykazuje problemy w panowaniu nad czterokołowcem. W trakcie jazdy, pomoc osoby asekurującej jest wymagana w każdym przypadku. Również sterowanie pojazdem przez pomocnika w większości przypadków jest obowiązkowe.

Aby zapewnić naszym uczestnikom obozów quadowych maksymalne bezpieczeństwo, stosujemy również klucze z ograniczoną prędkością maksymalną 40km/h. Klucze zakodowane są w ten sposób, aby uczestnik nie mógł pod żadnym względem przekroczyć ustalonego limitu. Zazwyczaj tego rodzaju ograniczenia stosowane są w przypadku każdej grupy umiejętnościowej. Ze zniesionych ograniczeń prędkości korzystają tylko i wyłącznie instruktorzy.
Co nas czyni wyjątkowym organizatorem?

Pokrótce mówiąc, quady Can-Am Outlander 450 marki BRP to niezastąpiony sprzęt. Trudno szukać dziś organizatora tego typu imprez, wyposażonego w równie profesjonalny dla uczestników sprzęt co ViaCamp. Podejmując takie działania, staramy się przede wszystkim podnosić jakość organizowanych przez nas obozów na najwyższy poziom. Używając terminu „najwyższy poziom”, mamy tu na myśli jakość i bezpieczeństwo naszych uczestników. To właśnie te aspekty czynią nas dziś topowym organizatorem tego typu imprez w Polsce.Jeśli jeszcze nie zaplanowałeś swojego czasu na wakacje, spędź go razem z nami! Obozy młodzieżowe ViaCamp zapewnią Ci niezapomniane wrażenia, które zostaną w Twojej pamięci na długie lata! Tysiące uczestników naszych obozów już się o tym przekonało!

Na koniec jeszcze jedna podpowiedź. Jeśli chcesz zapewnić sobie większą różnorodność zajęć, to powinny Cię zainteresować te obozy z oferty ViaCamp:


Polub nas!

Klikając w poniższy przycisk, dokładasz kolejną cegiełkę do budowy naszego bloga.